Tablica manipulacyjna dla dziewczynek

Temat zabawek manipulacyjnych z pewnością jest Wam już znany. Co jednak zrobić, by tablica manipulacyjna dla dziewczynek spełniła ich oczekiwania?

Tablica manipulacyjna dla dziewczynek - dlaczego warto ją mieć?

Wszystkie zabawki manipulacyjne opisywane na naszej stronie są zgodne z założeniami metody edukacyjnej stworzonej przez Marię Montessori.

Są to znakomite produkty, ponieważ ich zadaniem nie jest samo oferowanie zabawy. Posiadają one także walory edukacyjne. Wpływają na rozwój motoryki małej, uczą skupienia, cierpliwości oraz myślenia przyczynowo skutkowego. Cała moc tego typu produktów drzemie w niewielkich elementach, które maluchy łapią, obracają i dopasowują. Właśnie w ten sposób dzieci zyskują przydatne w przyszłości umiejętności.

Jak wybrać idealną tablicę?

Przejdźmy teraz do tego, jak sprawić, by tablica manipulacyjna dla dziewczynek była tą idealną zabawką? Prawdopodobnie różnego typu zawiasy, śrubki i zamki nie są Twoim pierwszym skojarzeniem w momencie, w którym myślisz o zabawce dla swojego dziecka. Jesteś jednak w błędzie, ponieważ maluchy uwielbiają badać przedmioty życia codziennego! Stanowi to znakomitą wiadomość biorąc pod uwagę zalety tablic, które opisywaliśmy chwilę temu.

To, który rodzaj tablicy manipulacyjnej przypadnie do gustu dziewczynce, zależy od jej zainteresowań. Znajdujący się na naszej stronie producenci mają całą masę różnego rodzaju produktów do wyboru.

Wśród ich oferty znajdziecie:

  • zwierzątka takie jak: motylki, lamy, liski, czy rybki
  • pojazdy takie jak: traktory, pociągi lub autka
  • miejsca, które przykładowo przedstawiają: farmę, zamek lub domek
  • tradycyjne, prostokątne tablice

Jak może wyglądać tablica manipulacyjna dla dziewczynek?