Uważasz, że tablica manipulacyjna byłaby świetnym prezentem dla Twojego dziecka, ale przestraszyły Cię jej ceny? Nie dziwi nas to, ponieważ niektóre modele są dostępne nawet za około tysiąc złotych. Wiele osób nie może sobie pozwolić na to, by taką sumę przeznaczyć na zabawkę dla dziecka. A nawet jeśli masz możliwość wydania tak ogromnej kwoty, może lepiej zdecydować się na tańszą opcję, a za zaoszczędzone pieniądze kupić coś innego? Dzisiaj przedstawimy Ci pomysły na to, jak może prezentować się tania i oryginalna tablica manipulacyjna diy!

Co musisz zrobić?

Każdy projekt diy należy najpierw dobrze zaplanować. Zacznij od poszukania inspiracji w internecie. W tym celu możesz odwiedzić np. Pinterest. Co więcej, zalecamy, byś spytał się swojego dziecka o zdanie! Jego pomysły mogą okazać się niesamowicie przydatne. Zrób to oczywiście, o ile tablica nie jest prezentem niespodzianką.

Następnym krokiem będzie przeszukanie swoich rzeczy. Jesteśmy pewni, że wielu z nich nie używasz, a nawet nie wiesz, jak bardzo przydadzą Ci się do stworzenia tablicy. Poszperaj również w zabawkach Twojego malucha. Na pewno znajdziesz takie, których już od dawna nie używał. Po drobnym odnowieniu i umieszczeniu ich na tablicy nabiorą drugiego życia! Wykonując te kroki, możesz oszczędzić naprawdę sporą sumę.

Jeżeli wiesz, że nie posiadasz wszystkich potrzebnych elementów, nastała pora zakupów. Zalecamy, byś przed wizytą w sklepie stacjonarnym, sprawdził ceny konkretnych produktów w internecie. Wiele z nich może być tańszych online! Wiąże się to jednak z dłuższym oczekiwaniem na ich dostawę. Jednak, jeżeli zależy Ci na maksymalnej oszczędności, a samo stworzenie tablicy może chwilę poczekać, warto zdecydować się na ten krok.

Jakich elementów szukać?

Nawet nie wiesz, ile rzeczy dostępnych w domu może posłużyć Ci do stworzenia tablicy manipulacyjnej diy. Wszystko tak naprawdę zależy od Twojej wyobraźni. Z tego powodu wymienimy jedynie najczęściej wykorzystywane elementy:

  • kalkulator
  • pilot do TV lub radia
  • dzwonki
  • tasiemki i koraliki
  • miarki krawieckie
  • zamki i suwaki
  • klamerki
  • liczydła
  • lampki na baterie
  • nieużywane zabawki dziecka

Musisz jednak pamiętać, że tworzysz tablicę dla Twojego malucha. Z tego względu, przed wykorzystaniem znalezionych elementów, upewnij się, że nie stanowią one zagrożenia. Wyselekcjonowane elementy następnie dokładnie wyczyść.

A może zrobić coś własnoręcznie?

Możesz pokusić się również o własnoręczne wykonanie elementów na tablicę. To także pozwoli Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy. Nawet jeśli nie będziesz posiadał wszystkich potrzebnych elementów w domu. Jedyne, co będziesz musiał poświęcić, to trochę więcej czasu. Jeżeli zdecydujesz się na ten krok, również zajrzyj na wspomniany wcześniej Pinterest. Znajdziesz tam wiele samouczków, które pokażą Ci jak wykonać daną rzecz krok po kroku.

Jakiej sumy się spodziewać?

Cena tablicy będzie zależała od wybranych przez Ciebie elementów i materiałów. Im więcej rzeczy znajdziesz u siebie w domu, tym więcej zaoszczędzisz. Podstawą tablicy może być zwykła sklejka, której koszt, w zależności od rozmiaru, plasuje się w granicach 50 zł. Zalecamy również zadbanie o ładną prezentację tablicy. Dzięki temu jeszcze bardziej przykuje ona uwagę dziecka. W tym celu zakup kolorowe farby (pamiętaj, by były to specjalne farby dla dzieci). Jeżeli wiesz, że nie potrzebujesz dużej ilości farby w danym kolorze, możesz pokusić się o zakup próbnika. Całe opakowanie jednej farby wiąże się z kosztem około 30 zł, a próbniki znajdziesz już za 3 zł!

Widzisz więc, że tablica manipulacyjna diy, nie należy do ogromnych wydatków. Cena jej wykonania jest nieporównywalnie niższa niż zakup gotowych tablic. Szczególnie jeśli mówimy o tych w wersji premium. Zatem odważ się i spróbuj wykonać ją samodzielnie! Życzymy Ci powodzenia!