Kiedyś tablice manipulacyjne nie były aż tak popularne, jak teraz. Obecnie możemy je znaleźć nie tylko w nielicznych sklepach internetowych, ale także stacjonarnie. Zastanawiasz się, czy ten rodzaj zabawki jest naprawdę takim hitem? A może to tylko chwilowa moda i niedługo popularność zyska jakaś inna zabawka?

Czy tablice manipulacyjne zawsze były hitem?

Tablice manipulacyjne od zawsze były hitem. Jednak nie wszyscy zdawali sobie z tego sprawę. Ci, którzy sami zdecydowali się na ich kupno lub własnoręczne wykonanie byli zachwyceni tym, jak bardzo przyspieszają rozwój ich dzieci. Co więcej, widzieli także, ile radości maluchy czerpią z ich używania.

Dlaczego dopiero teraz?

Być może zastanawiasz się, dlaczego w takim razie dopiero teraz tablice zyskały popularność. Jest to spowodowane kilkoma czynnikami.

Cena

Jednym z głównych powodów jest cena tablic. Rodzice nie byli przekonani do tego, żeby wydać tak dużą sumę na zabawkę, o której mało kto mówi. Woleli kupić więcej tańszych zabawek, które wybierali i polecali ich znajomi. Z tego względu sami producenci również nie byli zainteresowani produkcją tego typu zabawek. Była ona droższa i bardziej czasochłonna niż stworzenie kolejnej plastikowej zabawki. Po co mieliby się tak męczyć, skoro i tak mniej osób zdecyduje się na jej zakup?

Ilość, a nie jakość

Kolejną przyczyną, która wynika z tej poprzedniej, jest to, że kiedyś przykładało się większą uwagę do ilości, a nie do jakości. Rodzice woleli zapewnić swoim dzieciom większą ilość zabawek do wyboru. Nie przywiązywali zbytniej uwagi do tego, że po chwili takie zabawki lądują gdzieś w kącie. Dzieci przecież tak szybko się nudzą… Tak samo sytuacja wyglądała w momencie, w którym zabawki szybko się zniszczyły. W końcu nie kosztowały fortuny, prawda?

Teraz to podejście uległo zmianie. Możemy ją zobaczyć w każdej branży. Ludzie wolą wydać większą kwotę na jedną rzecz, ponieważ wiedzą, że będzie ona wykonana z lepszych materiałów. Dzięki temu dłużej im posłuży i tak szybko się nie poniszczy. Nie chcą również tracić czasu i pieniędzy na ciągłe wizyty w sklepie i kupowanie kolejnych, słabej jakości produktów.

Ekologia

Istotnym czynnikiem był również wzrost świadomości konsumenckiej. Zaczęto decydować się na zakup produktów wykonanych z ekologicznych materiałów, które można następnie poddać recyklingowi. Również i ta zmiana zawitała wszędzie. Nie ominęła nawet zabawek dziecięcych. Rodzice, zamiast decydować się na wszędzie widoczny plastik, zaczęli wybierać zabawki wykonane z drewna.

Co będzie potem?

Zastanawiasz się, na jak długo tablice manipulacyjne zagoszczą w naszych domach? Jesteśmy pewni, że zostaną z nami przez dłuższy czas. Ich producenci na bieżąco udoskonalają swoje produkty i wymyślają do nich nowe, innowacyjne dodatki. Zarówno rodzice, jak i dzieci pokochali ten rodzaj zabawek i na pewno tak szybko z niego nie zrezygnują. Dlaczego by mieli, skoro posiadają one aż tyle zalet? Jeżeli nie wiecie, o jakich zaletach mówimy, koniecznie zajrzyjcie do naszych poprzednich wpisów!