Kostka manipulacyjna MONTESSORI

69.00 

Postaw na rozwój samodzielności i kreatywności dziecka od najmłodszych lat życia. Kostka manipulacyjna Montessori jest na to świetnym sposobem.

Opis

Kostka manipulacyjna MONTESSORI

Metody Marii Montessori kładą nacisk na rozwój samodzielności i kreatywności dziecka od najmłodszych lat życia. Maluch jest z natury ciekawy, dlatego najbardziej intrygują go i pobudzają do aktywności przedmioty ze „świata dorosłych”. Kostka manipulacyjna Montessori jest sposobem na to, by zapewnić dziecku dostęp do nich, równocześnie dbając o jego bezpieczeństwo.

Dlaczego warto pozwolić dziecku bawić się kostką?

Przede wszystkim jest to niebywały sposób na rozwój jego kreatywności. Dzięki kostce manipulacyjnej dziecięca wyobraźnia zostanie pobudzona, koordynacja ruchowa zachęcona do pełnego rozwoju, a kreatywność wzniesie się na możliwie jak najwyższy na tym etapie życia poziom.

Z jakich elementów składa się kostka?

Kostka manipulacyjna Montessori o wymiarach 6×6 cm składa się z następujących elementów:

– intrygujące koło zębate,

– elementy pomocne do nauki wiązania,

– rzep o charakterystycznej fakturze,

– różnorodne koraliki,

– ciekawe dla dziecka kółka,

– zachęcające do interakcji zasuwki,

– pozwalające na poznanie siebie lusterko.

Ilość i różnorodność tych wszystkich elementów sprawia, że dziecko będzie się uczyć logicznego myślenia w przystępny i zabawny sposób. Na pierwszy rzut oka zwykła zabawka nauczy dziecko niezwykłych związków i zależności pomiędzy jej poszczególnymi elementami oraz podjętą aktywnością. Tym wszystkim zdecydowanie wyróżnia się na tle innych zabawek, znanych z konwencjonalnych sklepów.

Kostka manipulacyjna Montessori – odkrywanie otoczenia poprzez zabawę

Taka kostka edukacyjna, zgodna z nauczaniem Montessori to pomysł na idealny prezent dla każdego szkraba. Nie tylko zapewni mu długie godziny rozrywki i żywego zaangażowania, ale weźmie udział w rozwoju malucha. Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy by prezentowana kostka manipulacyjna Montessori była bezpieczna dla malucha, dlatego wyróżnia się doskonałym wykonaniem. Prosimy jednak, by dziecko bawiło się nią pod nadzorem osoby dorosłej – z racji specyfiki zastosowanych w zabawce elementów.

Prosimy podczas składania zamówienia podać kolor, w jakim ma być kostka. Dziękujemy!