W końcu przyszedł ten moment i stwierdziłeś, że tablica manipulacyjna będzie idealnym prezentem dla Twojego malucha. Nie wiesz jednak, czy kupić gotową wersję w sklepie, czy może jednak wykonać ją samodzielnie. Dzisiaj przedstawimy Ci wady i zalety obu tych rozwiązań, abyś łatwiej mógł podjąć tę decyzję.

Gotowe tablice manipulacyjne

Największą zaletą gotowych tablic jest to, że nie musimy poświęcać czasu na ich wykonanie. Wystarczy, że podjedziemy do sklepu, lub zamówimy wybraną przez nas zabawkę w internecie i po kilku/kilkunastu godzinach otrzymamy gotowy produkt. Z łatwością możemy także przeczytać opinie dotychczasowych użytkowników na temat konkretnego modelu lub producenta. W ten sposób dowiemy się, czy dana rzecz jest faktycznie warta zakupu. Co więcej, większość producentów posiada także certyfikaty, które świadczą o bezpieczeństwie i wysokiej jakości ich wyrobów. Dzięki nim nie obawiamy się o to, że dziecku stanie się jakaś krzywda podczas korzystania z zabawki.

Kupne tablice mają jednak pewną wadę. Z tego względu, że są to modne, wysokiej jakości zabawki, ich ceny nie należą do najniższych. Może się również zdarzyć taka sytuacja, że nie znajdziesz tablicy, która idealnie spełnia Twoje wymagania. W takim momencie warto przemyśleć, czy nie wykonać jej samodzielnie.

Tablica manipulacyjna diy

Jeśli należysz do tych osób, które lubią robić wszystko po swojemu, samodzielne wykonanie tablicy będzie dla Ciebie lepszym rozwiązaniem. Po pierwsze i najważniejsze, możesz idealnie dostosować ją do zainteresowań Twojego dziecka. W końcu jest to prezent dla niego, więc warto by mu się podobała. Kolejną kwestią jest to, że jeśli należysz do majsterkowiczów, będziesz świetnie bawił się podczas tworzenia tej zabawki. Maluch na pewno bardzo ucieszy się z tego, że bliska mu osoba poświęciła czas na samodzielne zrobienie jego zabawki. To rozwiązanie pozwoli Ci również zaoszczędzić sporo pieniędzy. W końcu to ty wybierasz wszystkie elementy i ustalasz jaką kwotę chcesz przeznaczyć na wykonanie tablicy. Pamiętaj tylko o zastosowaniu antyalergicznych farb, które nie wpłyną negatywnie na zdrowie malucha.

Co, jeśli nie zaliczasz się do kreatywnych osób, a siebie samego umieściłbyś w kategorii „dwie lewe ręce”? W takiej sytuacji nie powinieneś na siłę upierać się przy własnoręcznym zrobieniu tablicy. W końcu z jakiegoś powodu istnieje możliwość zakupu ich gotowych wersji. Bierz pod uwagę to, że przedmiot ten musi być dobrze i przede wszystkim bezpiecznie wykonany. W końcu ma on służyć małemu dziecku.