Z dnia na dzień rośnie ilość tablic manipulacyjnych, które mamy do wyboru. Ich producenci próbują wyróżnić się na wiele sposobów. Z tego powodu wymyślają nowe, rzadko spotykane elementy, które umieszczają na tablicach, albo tworzą tablice w nowych, niesamowitych kształtach. Jakie rodzaje tablic są w takim razie dostępne?

Rodzaje tablic manipulacyjnych

Tablice standardowe

Standardowa, najczęściej spotykana tablica ma kształt prostokąta. Na pewno znajdziesz ją w każdym sklepie, który w swojej ofercie posiada zabawki manipulacyjne. Występuje w różnych rozmiarach. Niektóre z tablic są na tyle małe, że można bez problemu zabierać je w odwiedziny na przykład do dziadków. Te większe tablice najczęściej muszą zostać przymocowane do ściany.

Tablice o innych kształtach

Tablice, których kształt różni się od tradycyjnego prostokąta. Produktów tego rodzaju pojawia się na rynku coraz więcej. Mamy do wyboru przeróżnej wielkości pojazdy, zwierzątka, a nawet rośliny.

Tablice podwójne

Tablice podwójne zapewniają jeszcze więcej zabawy! Jest to świetne rozwiązanie, jeśli chcesz, by tablicą mogło bawić się więcej dzieci na raz. Czy to oznacza, że taki produkt powinny wybrać tylko osoby, które mają więcej niż jednego maluszka? Oczywiście, że nie. Będzie to także rozszerzona opcja dla jednego dziecka.

Kostki manipulacyjne

Kostki to kolejny rodzaj zabawek manipulacyjnych zyskujących ostatnio popularność. One również dostępne są w kilku rozmiarach. Znajdziemy zarówno małe kostki, które z łatwością mogą towarzyszyć dziecku podczas spacerów, jak i duże, które nie są tak łatwe w przenoszeniu.

Jaki rodzaj wybrać?

Wszystko zależy tak naprawdę od tego, co spodoba się twojemu dziecku. W końcu to ty znasz je najlepiej, więc jesteśmy pewni, że dokonasz właściwego wyboru. Jeżeli wiesz, że maluch uwielbia zwierzątka lub musi pokazać ci każdy jadący pociąg, jest to na pewno duża podpowiedź.

Natomiast, jeżeli masz kilka pociech w domu, lub po prostu szukasz bardzo rozbudowanej opcji, możesz przemyśleć zakup tablicy podwójnej, lub większej kostki manipulacyjnej. W ten sposób zapewnisz maluchom jeszcze więcej zabawy.

A jeśli szukasz zabawki, którą można z łatwością przenosić i zabierać na spacery lub do samochodu, twój wybór powinien paść na kostkę manipulacyjną lub małą tablicę.